Велинград - online - За 67 години Велинград е имал 19 кметове 
Велинград - online
Всичко за Велинград
info@velingrad.com
Вила "Julie" - Юндола


Вила "Марина ливада"

Минерали-М Велинград

Мебели от масив

За Велинград
· Начало
· Карта на Велинград
· История
· Обяви
· Снимки
· Стария Велинград
· Хотели
· Недвижими имоти
. Квартири във Велинград
· Ресторанти
· Фирми
· Мебели от Велинград
· Минерални извори
· Минерални бани
· Минерални басейни
· Културно наследство

Casino PALMS


Techno Poker Club

За 67 години Велинград е имал 19 кметове
Публикувано 2015-01-27 09:01:33 от Темпо

Кметове на Велинград и на община Велинград
1. Тодор Иванов Ямаков 12.04.1948 - 01.03.1949 г.
2. Васил Василев Гилин 01.03.1949 - 13.09.1950 г.
3. Васил Димитров Шулев 13.09.1950 - 01.01.1952 г.
4. Асен Александров Бозаджиев 01.01.1952 - 31.12.1952 г.

5. Тодор Пеев Пеев 31.12.1952 - 19.02.1959 г.
6. Никола Спасов Кондев 01.04.1959 - 20.01.1964 г.
7. Георги Димитров Шулев 20.01.1964 - 31.12.1970 г.
8. Георги Петров Шуманов 27.01.1971 - 01.04.1979 г.
9. Никола Спасов Кондев 01.04.1979 - 14.12.1983 г.
10. Михаил Иванов Алексиев 14.12.1983 - 01.07.1987 г.
11. Филип Иванов Филипов 01.07.1987 - 02.11.1990 г.
12. Георги Велев Аврамов 02.11.1990 - 26.11.1991 г.
13. Владо Костадинов Стоенчев 26.11.1991 - 11.08.1995 г.
14. Георги Велев Аврамов 29.10.1995 - 31.10.1999 г.
15. Д-р Цветан Илиев Дафов 01.11.1999 - 10.11.2003 г.
16. Ангел Николов Топорчев ВРИД 10.11.2003 - 27.01.2004 г.
17. Фидел Диимитров Беев 27.01.2004 - 18.06.2004 г.
18. Стоян Атанасов Дулев ВРИД 28.06.2004 - 27.12.2004 г.
19. Атанас Петров Водев ВРИД 28.12.2004 - 17.01.2005 г.
20. Таня Ангелова Гончева ВРИД 17.01.2005 - 21.02.2005 г.
21. Атанас Петров Водев ВРИД 22.02.2005 - 03.10.2005 г.
22. Стоян Атанасов Дулев 04.10.2005 - 28.10.2007 г.
23. Иван Георгиев Лебанов 28.10. 2007 -
На 5 февруари 1948 г. се навършват 67 години, откакто с решение на Министерския съвет в Държавен вестник бр. 28 от същата дата се съобщава за приетото на 28 януари 1948 постановление за сливането на трите села Чепино, Лъджене и Каменица, които стават град с названието Велинград.
Оттогава сме имали общо 19 кметове: 18 мъже и само една жена - Таня Гончева. 23 са кметските периоди на управление, като някои от тях включват даден кмет в един или два периода. Първият кмет на новия град е Тодор Ямаков. Негова е и инициативата трите села да се обединят в град. Петима души са били по два пъти кметове: Никола Кондев, Георги Аврамов, Стоян Дулев (врид и редовен мандат), Атанас Водев (врид) и Иван Лебанов. Най-дълго време е бил кмет Никола Кондев - 8 години, 9 месеца и 20 дни, а най-кратко е стоял на кметския стол като временно изпълняващ длъжността (ВРИД) Ангел Топорчев - 2 месеца и 18 дни.
Темпо









 
Къща за гости Bumerang


SPA Hotel-Olympic

Линкове
Техно покер клуб
Колекция от Линкове
Български портал
Всичко за вашата сватба
BikeArea-Велинград
Ротари клуб Велинград
ЦДГ-"Детски Рай"
Архив с новини
Подаръци
Легла от масив

Недвижими имоти "Здравец"


Вила "Арония" - Юндола


Пречистване на отпадни води