Партиите в Сърница се стягат за избори
До редакционното приключване на вестника за участие във вота са регистрирани 9 политически партии. По традиция първи регистрация направиха от ГЕРБ, следвани от Нова алтернатива, БСП, Българска нова демокрация, СДС, ДСБ, ДПС, БЗНС и Народна партия свобода и достойнство.
Крайният срок за регистрация на листите с имената на кандидатите е 10 февруари. За издигането на независим кандидат за кмет инициативните комитети трябва да представят подписка с минимум 200 подписа, а за издигане на независим кандидат за общински съветник са достатъчни 100 подписа. Първи назоваха своите кандидати от ДПС, които са готови с листата за общински съветници и с предложение за кмет на община Сърница - досегашния общински съветник Неби Бозев, който е икономист по образование.
На 11 февруари ще бъде изтеглен жребият за номерата в бюлетините, а на 12 февруари официално ще стартира предизобраната кампания. Припомняме, че първите общински избори в Сърница са насрочени за 15 март 2015 г.
Темпо