„Не на концесия на Клептуза“ и „За запазване на общинската болница“
„Клептуза не се продава!“, Градът не заслужава да остане без общинска болница“, „За запазване на общинската болница“, „Клептуза, водата, въздухът, природата не се продават“, „Не на концесия на Клептуза“ - това са част от текстовете на плакатите, с които протестиращите бяха облепили своите автомобили. От колите се вееха знамена на България и на партията, а от водещия автомобил звучаха призиви към велинградчани да подкрепят протеста и да защитят Клептуза и болницата.
Шествието спря на площад „Възраждане“ в кв. Каменица, пред „МБАЛ-Велинград“ и на финала пред горното езеро на Клептуза. Ораторите, сред които и народните представители от „Възраждане“ Десислава Георгиева и Стоян Таслаков, се изказаха за запазване на общинската болница и против концесията на Клептуза.
В авто-шествието се включиха и велинградчани, които не са членове и симпатизанти на „Възраждане“, но споделят исканията на протеста.
Организацията от страна на РУ на МВР спомогна за добрата организация на авто-шествието.
Темпо