03 May 2025


МЕСТЕН ПАРЛАМЕНТ: 4 години без нова и вдъхновяваща идея за развитието на община

Публикувано на 26 Sep 2023 10:23

Общинските съвети, управлявали Велинград през последните 33 години, нямат практиката да правят равносметка на своя мандат. Спазват  единствено законовото изискване – отчети за дейността  за всяко полугодие, в които акцент за цифрите за брой гласувани решения, колко от тях са спрени, колко са изпълнени и още подобна статистика.

 Но на финала на един мандат равносметката е нещо полезно, още повече в работата на Общинския съвет се оглежда и работата на кмета Костадин Коев. 
Мандатът на настоящия Общински съвет започна на 11 ноември 2019 г. с полагането на клетва. 29-те места за съветници бяха разпределени така: ГЕРБ - 11, ДПС - 6, Глас народен - 4, ЗНС - 2, МК БСДП/ЗС „Ал. Стамболийски“ - 2, БСП - 2, ВМРО-БНД - 1 и независим Радослав Димов - 1. В новия Общински съвет от 29 съветници 16 се оказаха „стари“ - с един и повече мандати. Доайен – и по възраст, и по брой мандати (7) се оказа Екатерина Каферинова, която сбъдна мечтата си да произнесе речта и клетвата при встъпването в длъжност на новия Общински съвет. Кой можеше да предположи, че г-жа Каферинова няма да завърши своя рекорден осми мандат и ще намери място в историята на велинградския парламентаризъм и като първия убит общински съветник?!
И още данни за историята:
ТРИМА ПРЕДСЕДАТЕЛИ, ИЗБРАНИ БЕЗ ИЗБОР
Още при първото си гласуване този Общински съвет сътвори и първи парадокс. За председател бе предложена Елисавета Сариева от ГЕРБ и това остана единственото предложение. За първи път в историята на Общински съвет – Велинград кандидатурата за председател бе само една и липсваше всякаква конкуренция или възможност за избор. Но това явно се хареса на съветниците и практиката продължи. Елисавета Сариева бе председател за кратко – подаде оставка на 5 февруари 2020 г. Последвалият избор също бе само с един кандидат за председател – Пламен Хаджиев от ДПС. През март 2021 г. последва ново разместване и ГЕРБ си върна председателското място в лицето на Любомир Перчинков – отново кандидатурата бе само една. До момента това е Общинският съвет с най-голяма брой председатели – трима, като и трите пъти липсата на реален избор изобщо не бе тема на дискусия.
Смяната на председателите има връзка с постоянно променливите мнозинства в Общински съвет – Велинград. Те отдавна не се формират на базата на политически принципи, а на лични, лобистки и икономически интереси. В това отношение мандатът не наруши, а творчески продължи добре изградени и смазани практики. 
ЗАПЛАТИТЕ – МАКСИМАЛНИ
Една от първите задачи на новия Общински съвет бе да гласува възнагражденията на кмета на общината, кметове  на кметства и на съветниците. Съветниците решиха, че заплатата на кмета К. Коев ще бъде 3100 лева, а техните месечни възнаграждения ще са равни на 70% от средната брутна заплата в Общинска администрация. Както и в предходния мандат, местният парламент гласува максималните възможни по закон възнаграждения, въпреки непромененото тежко финансово състояние на общината. За сравнение в Община Сърница съветниците гласуваха да получават възнаграждение за 2 дни месечно – около 100 лева. 
За възнаграждението на председателя на Общинския съвет съветниците също бяха щедри. Първите двама председатели работеха на 4-часов ден срещу 45% от кметската заплата, а третият – на 8-часов ден срещу 90% от кметската заплата.
Интересно е, че в този мандат най-сериозни критики към високите разходи в бюджета на Община Велинград дойдоха от страна на министъра на финансите в кабинета на ГЕРБ – Владислав Горанов. С нарочно писмо през февруари 2020 г. МФ поиска да бъдат намалени разходите за издръжка на Общинския съвет заради лошото финансово състояние на общината. Искането на финансовото министерство не бе уважено – нито тогава, нито в следващите години от мандата. Но през юни 2020 г. бе приет план за финансово оздравяване на общината, в който бе заложено увеличение на данъци и такси през 2021 и 2022 г.
НА СТАРТА – ЗАЕМИ И ИМОТИ
Сред първите решения на новите съветници бе гласуването на поредица от заеми на общинските фирми. Изненадата бе приемането на финансово споразумение с „Еко-Титан“ – фирмата, с която в предишните 4 години общината води десетки съдебни дела за милиони левове. 
След това съветниците се заеха с важни имотни въпроси. Гласувани бяха 4 петна в парк „Паничките“ за жилищно строителство върху реституирани имоти, един от които на съветника Александър Даскалов. Последва предложение от кмета К. Коев общината да обезщети собственика на Културния дом - фирма „Карат С“ на Миролюб Столарски с 15 декара имот публична общинска собственост около гроба на Вела Пеева. След поредица от сесии и спорове, в крайна сметка предложението на кмета не бе прието. Но Общинският съвет гласува ново отреждане на парцела на Културния дом, което позволи недовършената сграда да бъде съборена.  Още един имотен въпрос – искането на братя Костадин и Георги Велеви за създаване на зала за хазартни игри в читалищната сграда в кв. Чепино, внесено от съветника Антонио Велев. 16 съветници го одобриха, областният управител го спря, но с днешна дата залата е факт.
КОВИД ПАНДЕМИЯТА – СЕСИИ ПО СКАЙП
Ковид пандемията предизвика промени и в работата на Общинския съвет. Първоначално съветниците решиха да провеждат закрити сесии, а след това за първи път работата на местния парламент мина в онлайн режим – сесиите се провеждаха по скайп. Това даде своето отражение: и без това минималните дебати в Общински съвет – Велинград съвсем се загубиха, а думата на гражданите съвсем престана да се чува.
ЗА ЦЕЛИЯ МАНДАТ: ЕДИН СЪВЕТНИК С ЕДНО ПИТАНЕ
Показателен рекорд за мандата е броят питания от страна на съветниците към кмета на общината. От едно от основните си права за изминалите 4 години се е възползвал един единствен съветник! През януари 2020 г. Антонио Велев е отправил питане с общо 5 въпроса, на което е получил писмен отговор. Останалите 28 съветници за целия си мандат не са задали нито един въпрос към кмета К. Коев. А в парламентите именно питането е една от най-ефективните форми на контрол по отношение на изпълнителната власт. Не и във Велинград!
ОБЩИНСКИТЕ ФИРМИ – ЗАДЪЛБОЧАВАНЕ ВМЕСТО РЕШАВАНЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ
Общинският съвет пое общинските фирми, чийто принципал е, в незавидно финансово състояние. Но за 4 години, вместо да намерят работещи решения, съветниците задълбочиха проблемите.
В момента дълговете на „ВКТВ“ са близо 1.6 милиона лева, а дружеството е застрашено от перспективата да не може да изпълнява задълженията си като ВиК оператор. „ВКТВ“ не членува във водна асоциация – темата, по която решаващата дума е на съветниците, дори не се обсъжда в Общинския съвет! Това позволява цената на водата да остане ниска, но обрича дружеството на безпаричие и евентуален фалит, Велинград на липса на Пречиствателна станция за отпадни води, а гражданите – на постоянни аварии и липса на вода. За 4 години Общинският съвет не показа воля да намери солидно управление на „ВКТВ“, а предпочете двама временно изпълняващи длъжността управители.
 Общинската болница „МБАЛ-Велинград“ на два пъти разклати сериозно Общинския съвет. Избухването на Ковид-19 разкри зеещата дупка в общинското здравеопазване – липсата на Инфекциозно отделение. Въпреки очевидната нужда от изграждането му и сериозната дарителска кампания, в която се включиха стотици граждани, резултат липсва. Междувременно на закрити срещи (нова, но крайно порочна практика!) няколко пъти бе повдигана темата за бъдещето на общинската болница. Подета бе медийна атака срещу управителя на болницата д-р Ж. Чешмеджиев, а след решение на КПКОНПИ за конфликт на интереси и след  решение на Общинския съвет през ноември 2021 г. за управител бе избран д-р Ат. Ташев от частната болница „Здраве“. Колективът на общинската болница и много граждани се вдигнаха на протест в защита на общинското здравеопазване. Битката продължи, Общинският съвет насрочи конкурс за избор на управител и през юни 2022 г. избра на горещия пост д-р Д. Гурдев. Но през февруари 2023 г. 15 съветници гласуваха нова смяна на управителя и избраха д-р З. Пепелов . Този път протестите бяха още по-големи, чуха се ясни призиви за оставка на кмета К. Коев, заведени бяха съдебни дела, а групата съветници на ГЕРБ се разцепи. На финала на управленския мандат „МБАЛ-Велинград“ пак е с врид управител, медиците намаляват, а дълговете растат.
КЛЕПТУЗА И ШИРОКО ЗАТВОРЕНИТЕ ОЧИ НА ОБЩИНАТА
Друг основен проблем на Велинград, който кметът К. Коев и общинските съветници не пожелаха да решат в рамките и на този мандат е състоянието на Клептуза. Години бездействие и безстопанственост от страна на общината превърнаха Клептуза от национална емблема на курорта в срам за Велинград. Кметът К. Коев предложи, а 15 съветници подкрепиха идеята му за отдаване на Клептуза на концесия за срок от 35 години със спорния  аргумент, че общината няма нужните за ремонт 5 милиона лева. При това увеличиха концесионната площ, включвайки и парка пред езерата! Реакцията на гражданския сектор бе силна, създадена бе гражданската инициатива „За Клептуза“. По причини, които управляващите така и не съобщиха, концесионирането на Клептуза бе стопирано. Дали това е предизборен ход или затишие пред буря – сигурно ще видим в следващия мандат.
МИНАТА - ДЕКЛАРАЦИИ И ОЩЕ НЕЩО
В началото на мандата си този Общински съвет гласува поредната декларация срещу изграждането на мина за добив на волфрам в местността Грънчарица. По-късно съветниците подкрепиха решения за промяна статута на пътуща в района на концесията от общинска в републиканска пътна мрежа. Чак на края на мандата, 2 години след министерската заповед, взеха решение за санитарно-охранителната зона за питейна вода, която е от изключителна важност за понататъшните действия срещу рудодобива. На финала се появи и нова декларация, която този път не бе гласувана вна сесия, а само подписана поединично от съветниците - при това не от всички. За последно Общинският съвет отпусна 30 000 лева за анализи и мероприятия с цел недопускане на рудодобив, но без ясна концепция как точно ще се случи това. 
През последните месеци от мандата си общинските съветници въведоха и нова мода – бойкот на заседанията, когато дневният ред не им е изгоден или липсва мнозинство за определена точка. Така от март до юни 2023 г. бяха провалени три сесии. Което никак не допринася за и без това ниското обществено доверие, с което се ползват част от съветниците.  А и как да има доверие, когато няма диалог между общинарите и гражданите?! И в този мандат местният парламент не направи дори минимално усилие да зададе тон за дискусия по важни обществени проблеми, да даде възможност на велинградчани да участват с мнения и предложения, да се сложи поне начало на разговор с гражданското общество. Точно обратното:  избраните от хората  кмет и съветници се капсулираха във властта  и публичните им срещи с граждани вече са предимно по официални поводи. 
В архивите на „Темпо“ е видно, че при клетвата на този Общински съвет вместо пожелание към съветниците сме ги призовали да върнат диалога в залата на местния парламент и да върнат гражданите в този диалог. За 4 години нищо такова не се случи! Точно обратното: сесиите се провеждат в почти празна зала, само с няколко активни граждани са изключението и често без присъствието на кмета К. Коев. Решенията се гласуват скоростно, без дискусия, с предварителни договорки. Равносметката: за 4 години в залата на местния парламент не се чу нито една нова и вдъхновяваща управленска идея за развитието на Велинград и общината. 
Елена Баева 

След последната си редовна сесия на 19 септември съветниците от мандат 2019 - 2023 си направиха традиционната снимка за историята пред общината. А след това бяха поканени на официален обяд от председателя Любомир Перчинков.


Велинград тел: 0876521487


Комисията към РИОСВ подкрепи обявяването на защитена зона „Грънчарица“

Публикувано на 01 May 2025 10:18

 Предложението за обявяването на защитената зона беше ноправено през 2024 г. от Васил Тодев - председател на сдружуние „Байкария“ и тогава народен представител в, Антон Бояджиев - председател на Рибарско сдружение „НИЛЕТ“, ДГС „Алабак“ и ДЛС „Чепино“. Представители на вносителите са участвали в заседанието на комисията и отново са защитили своето предложение за обявяване на новата защитена зона „Грънчарица“ с площ от 2765.674 дка в землищата на  селата Грашево и Кръстава, община Велинград. Становището на Община Велинград също е в п

Към цялата статия »


Кметските заплати скочиха с 30%

Публикувано на 29 Apr 2025 10:06

Пашово, Кръстава и Света Петка се увеличават от 1695 на 2204 лева, а на Абланица, Бирково и Рохлево от 1420 на 1846 лева. Кметовете на останалите по-малки кметства ще взимат по 1711 лева, вместо досегашните 1316 лева, а на Бозьова ще получава 1513 лева вместо 1164 лева.
Освен посочените трудови възнаграждения кметовете имат право и на допълнителни по Кодекса на труда. Решението за увеличението беше гласувано с клауза за предварително изпълнение, за да няма забавяне в уреждането на правоотношенията на кметовете. При гласуването в залата пр

Към цялата статия »


СЕДМИЧЕН ОБЕКТИВ 29.. 04. 2025

Публикувано на 29 Apr 2025 10:05

ДОБРОВОЛЦИ През уикенда в района на язовир Белмекен се проведе мащабно тридневно учение по повод 10 години от създаването на Националната асоциация на доброволците в Република България (НАДРБ). В учението активно участваха и членовете на Доброволно формирование - Велинград.

МИНЕРАЛНИ ВОДИ На 29 април в Народното събрание ще се проведе дискусия на тема „Единно управление на минералните води“. В срещата ще вземат участие представители на министерства, общини, научни общности, Националният доверителен фонд.
 
ДЕТСКА ГРАДИНА На

Към цялата статия »


Общинският съвет взе почивка в нарушение на Правилника

Публикувано на 29 Apr 2025 10:03

 час след започване и до 1 час преди завършване на заседание. Интервалът между 2 прекъсвания не може да бъде по-малък от 1 час.“
Въпреки това още в 11-тата минута от сесията, в 9.31 часа, Ахмед Налбантов от групата на ГЕРБ поиска почивка с мотив, че дневният ред на сесията е много дълъг. На това се възпротиви Идрис Пашалиев, също от ГЕРБ, но подкрепа дойде от ДПС, като Мустафа Еюпов посочи, че наистина още е рано за почивка, но „има за какво да си говорим“. Независимо, че противоречи на Правилника, предложението за 10 минути почивка

Към цялата статия »


СЕСИЕН ОБЕКТИВ 29. 04. 2025

Публикувано на 29 Apr 2025 10:01



ЧИТАЛИЩА Приет беше отчет за дейността на осемте читалища в общината за 2024 г. Сумата на предоставената им субсидия като държавно-делегирани дейности възлиза на 569 296 лв. Стандартът за една читалищна бройка е 16 744 лв., като щатовете са общо 34. За 2024 г. тези средства са разпределени така: НЧ „Отец Паисий 1893“ - 192 556 лв.; ОНЧ „Св.св. Кирил и Методий 1905“ - 108 836 лв.; НЧ „Васил Левски  1904“ - 100 464 лв.; НЧ „Методий Драгинов 1936“ - 66 976 лв.; НЧ „Виделина 1936” с.Грашево - 25 116 лв.; НЧ „Изгрев 1946” с.Кръстава

Към цялата статия »


Гражданите питаха, съветниците мълчаливо гласуваха бюджета

Публикувано на 29 Apr 2025 10:00

Главният счетоводител на общината Тодор Масларов посочи, че бюджетът е правен в „сложна фактическа финансова ситуация“. Бюджет 2025 за нашата община има ръст от 16% в сравнение с 2024 г. и е общо 89 092 050 лева. Държавната субсия расте с 15%, а в бюджета са заложени около 34% повече местни данъчни и неданъчни приходи. През 2025 г. общината планира да разплати 2 483 498 лева по заема към Министерството на финансите и 880 000 лева по главницата на банков заем.
В общественото обсъждане се включиха малцина общински съветници и граждани. Наде

Към цялата статия »


Общинското предприятие „СИП-ТИЦ“ отчете загуба от 572 331 лева

Публикувано на 29 Apr 2025 09:59

. ОП „СИП-ТИЦ“ има задължения от 20 894 лева към друго общинско дружество - „ВКТВ“. Дължи и 104 000 лева към персонала. През 2024 г. предприятието е изплатило 21 092 лева за правни услуги.
В ОП „СИП-ТИЦ“ има три печеливши звена. Най-голяма печалба от 136 581 лева носи Пазарът. През 2024 г. таксите за Пазара първо бяха увеличени, но след недоволство от страна на ползвателите бяха частично намалени. Пазарът е събрал общо приходи от 399 753 лева, а разходите са 263 172 лева. От десетилетия сумата на разходите не включва значими ремонти, въпр

Към цялата статия »


Туристическото дружество взе решение за продажба на хижа „Юндола“

Публикувано на 29 Apr 2025 09:58


Отчетно-изборното събрание беше открито от Димитър Санкев, който е председател от 2018 г. Не беше обявено какъв е броят на членовете и дали има кворум. Г-н Санкев представи отчет за периода 2022-2025 г. Той постави акцент върху това какви документи за собственост на имоти е успяло да събере и да впише в кадастъра ръководството. Туристическата дейност на дружеството беше отчетена с едно изречение, в което се казва, че са проведенени многобройни походи. От отчета за финансово-счетоводната дейност на дружеството не стана ясно какво е финанс

Към цялата статия »


В Ракитово ремонтират бъдещ музей

Публикувано на 29 Apr 2025 09:55

, ще се подменят осветителните тела с енергоспестяващи, ще се подмени досегашния котел на твърдо гориво с термопомна и климатици, ще се изгради фотоволтаична система  върху покрива на сградата.
В резултат от изпълнението на проекта, общинската сграда ще бъде обновена, като ще се постигне и минимум 30 % спестяване на първична енергия на сградата, и достигане на енергопотребление минимум “В” клас.
Инвестицията се изпълнява, след като през 2024 г.  Община Ракитово спечели проект “Устойчиво енергийно обновяване на общинска сграда

Към цялата статия »


Още една гримьорна в НЧ „Отец Паисий-1893“ е обновена с помощ от дарители

Публикувано на 29 Apr 2025 09:55


На 22 април 2025 г. официално беше представена и втората изцяло обновена гримьорна. Тя също е свързана с музиката - тук е пианото, на което поколения млади пианисти са се учили тайните на солфежа и на музикалния инструмент под ръководството на именити преподаватели.
И двете гримьорни бяха ремонтирани с помощта на дарители. Читалището организира дарителски кампании, които успяха да провокират съпричастността на много хора и организации. Основни дарители за ремонта на втората гримьорна са Ротари клуб - Велинград и СУ „Св. св. Кирил и Ме

Към цялата статия »


Министерството на културата отличи инициативата за Старото читалище

Публикувано на 29 Apr 2025 09:54


В рамките на конкурса Министерство на културата на Република България отличи с грамота за творчески постижения ОНЧ „Св. св. Кирил и Методий-1905“ - Велинград за инициативата „Старото читалище - отново място за култура и изкуство“.
От организацията припомнят,  че работят по доброволческа инициатива „Старото читалище - отново място за култура и изкуство“ с цел довършване на ремонта в почти 100-годишната сграда на читалището - ремонт, започнал преди повече от 30 години, но неприключил и до днес. Инициативата се реализира чрез дарите

Към цялата статия »


Калина Деспотска по пътя на музиката

Публикувано на 29 Apr 2025 09:53


Заедно с нея пяха приятелите Георги Янков - вокален педагог, Николета Сачкова, Виктория Манева, Кристиян Мишев, дует „DOUBLEK” и Masterpiece - vocal formation, а танц към музиката прибавиха Антоана Петрова и Боян Стоянов. 
„Следва продължение...“ - това е обещанието на Калина Деспотска към нейната публика. А продължението отново ще бъде по пътя на музиката, по който Калина уверено върви от години. 
Темпо

Към цялата статия »


Малки обяви: 23. 04. 2025

Публикувано на 29 Apr 2025 09:52


***
Продава 2 съседни парцела 7.446 кв.м. и 9.155 кв.м. с разработен ПУП, в регулация, срещу Пневмоболницата, на 400 м. от главен път. 0876 777166
КУПУВА
Фирма изкупува имоти: стари къщи, парцели подходящи за строителство и др. Възможно обезпечение. 0887 660499.
***
Търси имоти за строителство, обезщетение, покупка. 0885 271696.
РАЗНИ
Продава 2 броя пружини за единични легла. 0887 962260.
***
Продавам крачна шевна машина Haumann - шие коприна, памук и вълнен плат, цена 150 лева. 0359 52972.
***
Продавам п

Към цялата статия »


НПГГС „Христо Ботев“ запази статута си на национална гимназия

Публикувано на 29 Apr 2025 09:51

Националната професионална гимназия по горско стопанство „Христо Ботев“ във Велинград, Националната професионална гимназия по ветеринарна медицина „Иван Павлов“ в Стара Загора, Националната професионална техническа гимназия „Шандор Петьофи“ в Разград и Националната професионална гимназия по компютърни системи към Техническия университет - София.
Преди 4 години тези училища бяха обявени за национални, защото отговарят на изискванията да обучават ученици от други области на страната, несъседни на тази, в която е училището. Анализът на данни

Към цялата статия »


Танцьори от Драгиново участваха в пъстър фолклорен празник в Силиври

Публикувано на 29 Apr 2025 09:48

обединяващ деца от различни страни. Директорката г-жа Дуня Бошнакова благодари за топлото посрещане и незабравимите емоции на домакините от село Акьорен, където живее голяма общност на хора от Драгиново и Община Силиври. 
Помощта беше още по-ценна, защото гостуването на ансамблите от Драгиново съвпадна със силния трус от 6.2 по Рихтер, който разлюля Истанбул, Силиври и околностите на 23 април. Извънредната ситуация стана причина за прекратяване на турнето в Турция и бързото завръщане на децата в родината, съобщи кметът на Драгиново Б

Към цялата статия »


Победители в конкурса „Георги Брегов“

Публикувано на 29 Apr 2025 09:44

Васил Ганев, кларинет - 1 място, Иван Цимпарев, кларинет - 3 място, Рая Кадурина, пиано - 3 място. Поощрителни награди получиха Кристина Палапухова и Симона Гогова - флейти, Десислава Кацарова - саксофон.
Първа награда в категория „Народно пеене“ в конкурса спечели ДФГ „Горско цвете“ към ОУ „Христо Ботев“, Ракитово с ръководител Илия Андонов.
Темпо

Към цялата статия »


Почит към местната традиция

Публикувано на 29 Apr 2025 09:43

Наред с многото деца и туристи свое великденско яйце изписа и Десислава Радева, съпруга на президента на България Румен Радев.
Кметът Костадин Коев връчи голямата награда в конкурса на ЦПЛР-ОДК за най-красиво великденско яйце на тазгодишния победител - седмокласника от ОУ „Неофит Рилски“ Николай Ангелов. Голямата награда е „Сребърната писалка“, която беше осигурена с финансовата подкрепа на Ротари клуб - Велинград.
Част от „Голямото писане..“ беше и изписването на 180-сантиметрово червено яйце, изработено като подарък за празника от уч

Към цялата статия »


Една история за вяра, умения и успехи!

Публикувано на 29 Apr 2025 09:41

 на което присъстваха експертите от МОН - Камелия Шарабова и Лазар Додев, Албена Димитрова - началник на РУО-Пазарджик, Васвие Мехмедова- ст. експерт ПОО, кметът на Община Велинград - д-р Коев.
С огромна радост директорът ни, инж. Росица Рускова, сподели, че тази година учениците, които премериха знания и умения в областта на мебелното производство, са подготвени отлично, а надпреварата бе изключително оспорвана.
Резултатите от състезанието са доказателство, че професионалната подготовка в България е на европейско ниво.
Начални

Към цялата статия »


За живот без зависимости

Публикувано на 29 Apr 2025 09:40


Участие взе ученическата група „Хала“ от Младежки център - Хасково, които изпълниха световни рок-балади, а когато техният ръководител Николай Делчев запя „Спасение“ цялата зала аплодира и пя с него.
Включиха се малчуганите от Денс-студио „Джой“, с ръководител Руслана Лебанова, децата от театрална школа с ръководител Иванка Дебелушина - Мелис Хасан, Николай Ангелов, Карина Дивакова, Пламена Букова , Ива Съртева , които прочетоха свои размисли за употребата и влиянието на наркотични и упойващи вещества; танцовите двойки с ръководител Ма

Към цялата статия »


„Чепинец“ с трето поредно домакинско равенство

Публикувано на 29 Apr 2025 09:37

Потвърди се една тенденция, която стана характерна за домакинските мачове на „Чепинец“ в срещите от Втората фааза на първенството. В три поредни домакински мача велинградчани завършват с равни резултати. След равенствата срещу „Брацигово“ - 3:3 и „Балкан-1952“ (Варвара) - 3:3, дойде и третият хикс с „Оборище II“ (Панагюрище) – 2:2.
Почти през целия мач домакините имаха превъзходство и създадоха доста добри ситуации за гол, но завършващите удари бяха или неточни, или бяха лесни за вратаря на панагюрци. И малко неочаквано при една от редкит

Към цялата статия »



Продава апартаменти във Велинград

CopyRight Вестник "Темпо" ЕООД , Велинград 2023