· СЕДМИЧЕН ОБЕКТИВ 07.09.2021
· Туристическият бранш е обединен да защити правото си на работа

20 медала за танцьорите от КСТ „Импулс – Велинград 2002“
Публикувано 2021-07-13 08:58:09 от Темпо

Състезателни двойки от КСТ „Импулс - Велинград 2002“ с треньори Мая Кондарева и Диана Енчева взеха участие в Държавното първенство по възраст, организирано от Българската федерация на клубовете по спортни танци (БФКСТ). Надпреварата се проведе в Пазарджик, в спортната зала „Васил Левски‘, на 3 и 4 юли 2021 г. Велинградският клуб се представи на силното състезание с 6 свои двойки, а в борбата за призовите места се включиха състезатели от всичките 48 клуба, които членуват в БФКСТ.

В различните възрастови групи спортните двойки на КСТ „Импулс – Велинград 2002“ се изявиха много силно и напълно заслужено спечелиха 3 шампионски и 6 вицешампионски титли, играха 20 финала и се окичиха с 20 медала – 6 златни, 12 сребърни и 2 бронзови!
При най-малките - деца мини до 7 години Ангел Пелев – Виолета Целева станаха шампиони на стандарт и в многобоя, а на латина се окичиха със сребърни медали. При деца до 9 г. Калоян Шолев – Кристиана Кирилова заеха 4-то място на латина и стандарт и станаха пети в многобоя. При децата до 11 г. Христо Статев – Асия Бозова станаха абсолютни вицешампиони и в трите дисциплини – стандарт, латина и многобой. При юноши ст. възраст до 16 г. Борис Ушев – Ивана Енчева се наредиха на 7-мо място в латина, 8-мо в стандарт и 7-мо в многобоя. Мирослав Бозев – Габриела Навякова станаха вицешампиони в латина и в многобоя. Същата двойка участва и при по-големите – младежи до 21 г. – и се класира трета в многобоя. При младежите до 21 г. Атанас Атанасов – Диана Енчева спечелиха шампионската титла в латита. Диана Енчева, която е треньор на всички състезателни двойки, нагледно показа на своите възпитаници към какво трябва да вървят и към какво да се стремят.
Постигнатите успехи на шампионските двойки при юношите и младежите задължават, защото те трябва да представят България на състезанията в Германия и Китай, които ще се проведат през ноември 2021 г.